O nás

SONY DSC

Filip Bartoš se věnuje studiu bojových umění od roku 1993. V tomto roce také začal se studiem Bujinkan Budo Taijutsu a od roku 1997 se pravidelně zúčastňuje seminářů pod vedením velmistra Soke Hatsumi Masaakiho v Evropě. Od roku 2002, pravidelně navštěvuje velmistra Soke Hatsumi Masaakiho a ostatní japonské Shihany přímo v Japonsku. K jeho hlavním japonským učitelům kromě Soke Hatsumiho patří především Sensei Ishizuka Tetsuji a Sensei Someya Kenichi, kteří patří k nejstarším studentům velmistra Soke Hatsumi Masaakiho a současně k nejuznávanějším mistrům tohoto bojového umění. Na jaře roku 2004 byl v Japonsku uspořádán speciální seminář k příležitosti 33. výročí úmrtí předchozího Soke Takamatsu Toshitsugu a 33. výročí, kdy se stal velmistrem Soke Hatsumi Masaaki. Na tomto semináři Filip Bartoš úspěšně podstupuje zkoušku na 5. dan – Godan test pod Soke Hatsumi Masaakim a stává se oficiálním učitelem Bujinkan Hombu Dojo.

Filip Bartoš má vystudovanou pedagogickou školu obor vychovatelství a několik let pracoval jako učitel plavání dětí školního a předškolního věku.

Zároveň vlastní také oficiální trenérskou licenci od Ministerstva školství, sportu a tělovýchovy se zaměřením na výuku dětí.

Filip Bartoš je vyhledáván studenty Koryu Bujutsu po celém světě zejména proto, že jeho specializací je přesné a precizní zvládnutí základních techniky Kihon Waza jednotlivých škol Bujinkanu  a jeho další škol japonských bojových uměních, čímž se liší od většiny instruktorů těchto bojových umění.

Jeho seminářů se pravidelně účastní studenti všech kontinentů. Filip Bartoš se také významně podílel na otevření dojo v Rakousku, Polsku, Estonsku, Iránu, Palestině a také Egyptě. Ve všech těchto zemích pomohl začínajícím studentům a učitelům otevřít dojo v jejich zemi a intenzivním tréninkem jim předat základní techniky Bujinkanu a dalších bojových škol, což jim umožnilo úspěšný vstup do rodiny bojových umění. Ti nejúspěšnější si již také mohli projít Godan testem a stát se oficiálními učiteli. Mimo tyto země, kde Filip Bartoš pomohl založit nová doja, rovněž zrealizoval několik seminářů v USA, Španělsku, Anglii, Slovinsku, Makedonii, Německu kam byl jako učitel pozván, aby tato bojová umění vyučoval.

Filip Bartoš se rovněž podílel na výcvicích speciálních jednotek a to nejen na území ČR. Mezi jeho pravidelné a osobní studenty patří i členové těchto speciálních jednotek.

Pravidelně také ve svém dojo pořádá semináře se svými učiteli z celého světa, aby jeho studenti měli možnost studovat bojová umění i pohledem ostatních učitelů. Filip Bartoš od začátku svého studia bojových umění do současné doby již 15x navštívil Japonsko, kde se velmi intenzívně věnoval tréninku a studiu bojových umění.

V roce 2005 Filip Bartoš se svými studenty otevřel své vlastní dojo pod názvem BUJINKAN BOHEMIA DOJO kde šířil svým studentům myšlenku Bujinkanu, Soke Hatsumiho a dalších japonských shihanů.

Během uplynulých 20 let Filip Bartoš studoval nebo studuje, kromě výše zmíněného Bujinkan Budo Taijutsu, také Meifu Shinkage Ryu shurikenjutsu pod Soke Otsukou Yasuyukim, Toyama Ryu Batto Jutsu pod Nakagawa Kinjim – 8. dan Hanshi (Dai Nippon Toyama Ryu Hozonkai), Mugai Ryu Iaido (Meisha ha) pod Luciano Morgensternem – 6. Dan a Niina Toyoakim Gyokudo Soke, Kashima Shinden Jikishinkage Ryu Kenjutsu pod Soke Suzuki Kimiyoshim, Hozoin Ryu Takada-ha Sojutsu pod Jurgenem Seebeckem (Mokuroku) a Maeda Shigenorim (Menkyo Kaiden), Hyoho Niten Ichi Ryu pod Filipem Razgou a Soke Kajiya Takanorim, Muso Jikiden Eishin Ryu pod Shibucho Pawlem Slawatyckim a Soke Sekiguchi Komei, Ryouen Ryu Naginata Jutsu pod Soke Shimizu Nobuko, Mizoguchi-ha Itto Ryu, Tennen Rishin Ryu, Iaido (Muso Shinden Ryu) nebo Naginatado.

Postupně v některých těchto bojových uměních dosáhl mistrovských stupňů, učitelských licencí nebo povolení vést svojí vlastní tréninkovou skupinu.

V současné době je oficiálním učitelem Bujinkan Hombu Dojo, Meifu Shinkage Ryu shurikenjutsu, Toyama Ryu Batto Jutsu a Mugai Ryu Iaido a v několika dalších bojových uměních má povolení vést Keikokai (oficiální tréninková skupina).

8. ledna 2012 byl Filip Bartoš v Japonsku na Kagami Biraki (slavnostní novoroční otevření nové tréninkové sezony) oceněn Soke Hatsumi Masaakim a obdržel od něho své Bojové jméno – přezdívku – KŌRYŪ 光龍 (drak přinášející světlo).

Z tohoto důvodu založil a přejmenoval Filip Bartoš 1.1.2014 své dojo na KŌRYŪKAI jako organizaci zabývající se studiem tradičních japonských bojových umění. Tato organizace učí široké spektrum tradičních bojových umění, takže si každý zájemce může pohodlně vybrat, kterému druhu bojového umění se chce věnovat.

Filip Bartoš je také oficiálním členem Bujinkan Shidoshi-kai Instructors Association, Mugai Ryu European Federation, Shidokai Society, Saiko v Arab International Martial Arts Federation a Saiko v Arab International Ninjutsu Federation.