Časté dotazy – FAQ

KDO SI K NÁM MŮŽE PŘIJÍT ZACVIČIT?

KDOKOLIV – Máme rozdělené skupiny podle věku na děti od 6 – 14 let (přípravka) dospělé od 14 – 100 let (www.bujin.cz). Přístup trenéra k Vám a Vašim dětem je samozřejmě adekvátní k Vašemu fyzickému stavu (věku) nebo fyzickému stavu Vašeho dítěte.

KDY A KAM MŮŽU PŘIJÍT NA TRÉNINK?

Můžete přijít na jakýkoli trénink v průběhu celého roku. Pro trénink začátečníků jsou určeny všechny náborové tréninky rozdělené podle věku (děti – www.ninja-kids.cz a dospělí – www.bujin.cz).

MUSÍM NĚCO PLATIT NA PRVNÍM TRÉNINKU?

První trénink mají Vaše děti zdarma na vyzkoušení. Umožňujeme tak začátečníkům, aby se nezávazně a zdarma seznámili s bojovým uměním a naší školou a zkusili si trénink tohoto jedinečného japonského bojového umění.

CO SI MÁM S SEBOU VZÍT ZA OBLEČENÍ?

Doporučujeme zkusit si trénink již na první hodině, protože tak nejlépe děti poznají, co je to Ninjutsu. Můžete se ale také našeho prvního tréninku zúčastnit pasivně – jako diváci. Na cvičení stačí mít s sebou tepláky, tričko s dlouhým rukávem nebo mikinu. Cvičíme naboso nebo v japonské obuvi nazývané Tabi (v případě zdravotních problémů možno cvičit v lehké sportovní obuvi). Později je dobré když děti mají tréninkové Gi – Kimono.

CO BUDU DĚLAT NA TRÉNINKU JAKO ZAČÁTEČNÍK?

Nebudeme po Vašich dětech rozhodně chtít nic, čeho nejsou fyzicky schopni. V Ninja Kids učíme techniku po technice a jenom tak je zaručen rychlý rozvoj žáků. Děti budu cvičit základní techniky, strečink, základní sebeobranu, lehké kondiční cvičení. Jde nám o to, naučit Vaše děti bojové umění se vším všudy. Náročnost cvičení můžete přizpůsobit Vašim dětem i sami počtem tréninků.

JE TO BEZPEČNÉ PRO ZDRAVÍ?

V tabulkách úrazovosti jsou bojová umění obecně až daleko za populárním hokejem, fotbalem nebo třeba volejbalem. Cvičení bojových umění je prospěšné nejen pro zdraví fyzické ale i psychické. Má velmi pozitivní vliv na správné držení těla a také na posílení a protažení celého těla vůbec. Výborně funguje jako relaxace.

PROČ ZROVNA NINJUTSU?

Je mnoho důvodů proč cvičit Ninjutsu. Ninjutsu má více než 1000 technik a je to cvičení na celý život. Později si děti mohou sami vybrat jestli se stane Ninjutsu jejich životní cestou nebo si budou cvičit jen sami pro sebe, pro zlepšení fyzické kondice a pro dobrý pocit. Máme skvělé trenéry, jezdíme společně na spoustu akcí (semináře v ČR i zahraničí). Je zde skvělá parta nadšených lidí. Pravidelně k nám dojíždí na semináře mistři a velmistři z celého světa a z Japonska. Dále je možnost páskování a technického růstu a zdokonalování se v Ninjutsu. Jsme škola s dlouholetou tradicí, která vychovala mnoho černých pásků, vychovala spoustu učitelů po celém světě a pomohli jsme spoustě lidem najít nové kamarády.

V MÉM OKOLÍ VAŠE ŠKOLA NEPŮSOBÍ A JÁ BYCH OPRAVDU RÁD(A) DALA MÉ DÍTĚ K VÁM CVIČIT.

Kontaktujte nás. Třeba v místě Vašeho bydliště nebo poblíž působí jiná škola, kterou Vám doporučíme. V opačném případě nám můžete pomoci zorganizovat ve Vaší blízkosti novou skupinu nebo se můžete alespoň účastnit našich seminářů či individuálních lekcí.

Jakékoliv další dotazy rádi zodpovíme na mailu filip@bujin.cz nebo na tel. (+420) 731 102 922.